Renesanční večer na Starém zámku v Hořovicích

Zveme zájemce na scénické čtení v podání hereček Městského divadla Mladá Boleslav. Představení Sáňky se zvonci pojednává o životě renesančních šlechtičen v 16. století.

Datum konání: 27. 8. 2021 začátek od 18:00, délka 6.0 hodin

Místo konání: Starý zámek, Hořovice

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 6.0 hodin

V pátek 27. srpna zveme zájemce na scénické čtení v podání hereček Městského divadla Mladá Boleslav. Představení Sáňky se zvonci pojednává o životě renesančních šlechtičen v 16. století.

Antonín Přidal objevil v literárním archivu řadu dopisů, které si v rozmezí let 1533-1590 psaly české šlechtičny, osaměle žijící na svých venkovských sídlech a hrádcích, zatímco jejich manželé a otcové dobývali svět a "tvořili dějiny". Strhující obraz čtyř generací žen vyprávějící o dětství, dospívání, láskách, samotě, stárnutí. Nahlédnutí do duše člověka doby dávno minulé.

Od 18 hodin se můžete zapojit do doprovodného programu „Renesanční večer na Starém zámku“. Čeká Vás poslech dobové hudby v podání souboru Gemini Musicales, ukázky renesančních dvorských tanců, vystoupení kostýmovaných tanečníků souboru historického tance Danza Alegre a možnost výuky pro veřejnost. Přijďte a poznejte, jak žila šlechta na svých sídlech v době renesance.

Vstupenky v ceně 100,- Kč jsou v prodeji na pokladně Muzea Hořovicka a také budou k dispozici před začátkem programu na nádvoří. Srdečně zveme.

RNDr. Anna Brotánková, vedoucí Muzea Hořovicka

Renesanční večer na Starém zámkuRenesanční večer na Starém zámkuRenesanční večer na Starém zámkuRenesanční večer na Starém zámku

Vytvořeno: 18. 8. 2021
Poslední aktualizace: 18. 8. 2021 10:57